Wzmacniacz Lampowy rodzynek barwą tonów

Przeznaczam do sprzedaży wzmacniacz 2x17W RMS. Jest to wzmacniacz lampowy w układzie PP pracujący w klasie AB z układem ultra linearnym (praca pośrednia pomiędzy trybem triodowym a pentodowym) oraz z globalnym sprzężeniem zwrotnym. Wzmacniacz z budowany jest na 12 lampach po 6 na kanał..
Posiada pełną regulację tonów wysokich i niskich oraz potencjometr balans.
Wyposażony jest w selektor sygnału wejściowego, co umożliwia niezależne podłączenie 3 urządzeń audio. Wzmacniacz posiada wskaźnik poziomu sygnału wejściowego do wzmacniacza oddzielnie dla kanału lewego i prawego oparty na lampach em84. Wzmacniacz jest wyposażony w układ opóźnionego załączenia napięcia anodowego ok. 60s, dla wyjaśnienia w/w opóźnienie anodowe przedłuża żywotność lamp.
Wzmacniacz zrobiłem sam – zajmując się hobbistycznie elektroniką (nie prowadzę działalności). Sprzedaję, ponieważ nie mam, co z nim zrobić a mam kolejną konstrukcję.
Tak serdecznie zapraszam do obejrzenia i posłuchania jak brzmi, ponieważ nie da się tego opisać jak pięknie brzmi i jaką szczegółowość dźwięków posiada.
Nadmienię tylko, że poza fantastycznym brzmieniem wizualnie jest super zwłaszcza, gdy w pomieszczeniu panuje półmrok a lampy pięknie świecą.
Zainteresowanym mogę przesłać dodatkowe zdjęcia i filmiki. Podstawowe parametry techniczne:
- Wzmacniacz pracował około 100 godzin.
- układ Push- Pull na lampach 6P14P dobranych w idealny kwartet.
Moc muzyczna 2 x 18-20 W
Transformatory głośnikowe 10 sekcyjne na rdzeniu CC .
- pasmo przenoszenia 20Hz – 25KHz =/- 3dB
- czułość 750 mV
- impedancja wyjściowa 4 i 8 Ohm
- impedancja wejściowa typowa dla: tunerów radiowych, odtwarzaczy Cd i magnetofonów -Wymiary podstawy: szer. 420 mm, głęb. 280 mm, wys.80 / 150 mm.
W/w wzmacniacz podczas testów współpracował z kolumnami Unitra Fonica 40W wyprodukowanych w 1973 roku.
Kolumny przeszły pełną regenerację i są na oryginalnych głośnikach..
Istnieje możliwość kupienia w/w kolumn na innej mojej aukcji.