"Słownik wiedzy o teatrze. Od tragedii antycznej do happeningu." NOWA!

"Słownik wiedzy o teatrze. Od tragedii antycznej do happeningu" Książka nigdy nie była używana, dlatego jest w nienagannym stanie.
W razie pytań proszę o kontakt, mogę przesłać spis treści książki. Istnieje możliwość wysyłki. Koszt zgodnie z cennikiem Poczty Polskiej. Autorzy:
Dariusz Kosiński
Anna Wypych-Gawrońska
Anna Stafiej
Agnieszka Marszałek
Małgorzata Sugiera
Joanna Leśnierowska "Znakomity przewodnik dla początkujących miłośników sztuki teatralnej i koneserów. Ukazuje dzieje teatru: od najwcześniejszych form rytualnych poprzez ukształtowane gatunki teatralne aż po scenę współczesną. Przybliża nie tylko teatr dramatyczny Zachodu, w tym najwybitniejszych dramatopisarzy, reżyserów, sztukę aktorską i jej koncepcje, ale także niedramatyczne gatunki teatralne Zachodu, jak: pantomima, komedia dell’arte, kabaret czy café-théâtre. Omawia teatr muzyczny: operę, operetkę, musical, a także teatr tańca oraz teatr lalek. Na szczególną uwagę zasługuje spojrzenie na teatr pozaeuropejski, m.in.: indyjski ludowy, japoński – nō i kabuki, chiński – jingxi czy muzulmańskie misteria – ta’zije, a także na współczesne poszukiwania teatralne, takie jak performance art czy happening."