Rezydencja w malowniczo położonej miejscowości

Rezydencja zbudowana w 2000 roku w malowniczo położonej miejscowości w pobliżu trasy A 6 (Berlin-Gdańsk) z bardzo dobrym dojazdem do morza (15-20 min.) na obrzeżach Koszalina w otoczeniu sympatycznej zieleni. Dom zlokalizowany na działce 0,49 ha ukształtowanej tarasowo (funkcja mieszkalno-wypoczynkowa i rekreacyjno-sportowa oraz malowniczy ogród z sympatycznym konikiem + możliwe inne zwierzęta).
Dom zbudowany na fundamentach z kamienia podobnie jak i część garażowo-ogrodowa oraz ogrodzenie co nadaje charakteru dostojności i rzeczywistej niezniszczalności.
Architektura budynku zaczerpnięta z tradycyjnego dworu polskiego z bardzo przejrzystym , funkcjonalnym i eleganckim wnętrzem z bardzo wygodnym rozdziałem funkcji kuchenno-jadalnej ,reprezentacyjnej ( salon,biblioteka), wypoczynkowej i sportowej.
Na poddasze prowadzą reprezentacyjne schody wkomponowane w duży hall łączący wszystkie funkcje parteru. Na poddaszu przestrzeń hallu łączy apartamenty i pokoje gościnne oraz saunę.
Wszystkie sypialnie, pokoje gościnne i apartamenty wyposażone w oddzielne węzły sanitarne (łazienka + wc) oraz posiadające urokliwe tarasy na stronę południową ,wychodzące na ogród i z widokiem na szeroką okolicę.
Budynek mieszkalny połączony jest budynkiem garażowym na dwa samochody z częścią przygarażową i poddaszem do dowolnego przeznaczenia (pracownia,magazyn na sprzęt lub przestrzeń rekreacyjna).
W częściowym podpiwniczeniu znajdują się winiarnia i chłodny magazyn na przetwory połączone z dolną (rekreacyjną) częścią ogrodu.
Od strony bramy wjazdowej rezydencja ma kształt dworku , natomiast od strony urokliwego osiedla,zlokalizowanego niżej,ma wygląd urokliwego zamczyska wznoszącego się nad okolicą.
Dom wyposażony jest w ogrzewanie gazowe w dwóch systemach (ogrzewanie tradycyjne i podłogowe) oraz system ogrzewania słonecznego dla ciepłej wody użytkowej. Kominek oprócz funkcji reprezentacyjno -ozdobnej pełni funkcję ogrzewania salonu,pokoju stołowego ,hallu głównego oraz pokoju gościnnego.
Standard wykończenia i funkcjonalność najlepiej ocenić podczas oględzin bezpośrednich.
Rezydencja obecnie wykorzystywana jest na cele mieszkalne. Możliwe też jest wykorzystanie jako pensjonat czy też małe centrum konferencyjno-rekreacyjne blisko morza i do całorocznego użytku.Obiekt nadaje się na luksusowy dom seniora lub ośrodek rehabilitacyjno -leczniczy z możliwością hipoterapii. Bardzo łatwe możliwości rozbudowy poprzez dobudowę pawilonu mieszkalnego – w razie potrzeby dotychczasowy właściciel służy wszechstronną pomocą.
Na ternie posesji znajduje się również: kort tenisowy, basen, wiata ogrodowa z grillem, szklarnia, stajnia oraz staw.