Pianino AUGUST FORSTER z okresu 1887 – 1898

Przedmiotem aukcji jest markowe pianino AUGUST FÖRSTER koloru czarnego z okresu 1887 – 1898 o numerze fabrycznym 39468 (do sprawdzenia na stronie internetowej
http://www.besbrodepianos.co.uk/pianoserialnumber/forster.htm) Pianino wyprodukowane przez fabrykę August Förster, produkującą instrumenty bardzo wysokiej klasy. Konstrukcja pianina została oparta o pełną metalową ramę, co gwarantuje jej stabilność.
Instrument ma pelną klawiaturę i płytę pełnometalową. Wysokość: 146 cm
Szerokość: 150 cm
Głębokość: 65 cm
Ilość klawiszy: 85 (w tym czarnych: 35)
Według The Piano Book autorstwa Larry Fine’a aktualnie produkowane fortepiany August Foerster plasują się w bardzo wysokiej kategorii 1B obok takich sław, jak: C. Bechstein (serii Concert), Sauter, Grotrian Steinweg. Pianino służyło do nauki gry w szkole muzycznej, ale od kilku lat stoi nieużywane. Sprawiało się znakomicie. W miarę dobrze widać jego stan wizualny na zdjęciach. Pragnąc możliwie pełnie opisać stan pianina, muszę wspomnieć o trzech fizycznych wadach (nie umniejszają one jego wartości dźwiękowych): 1. Jedno z kółek-nóżek zostało oderwane podczas transportu. 2. Odłamana podpórka na nuty (widoczne na zdjęciu), 3. Fragment listwy okalającej górną klapę odłamana (widoczne na zdjęciu). Istnieje możliwość obejrzenia pianina osobiście w Jaworznie. Mogę dosłać dodatkowe zdjęcia. Transport do uzgodnienia. Zainteresowanych proszę o kontakt pod numerem podanym poniżej.