Philip Zimbardo EFEKT LUCYFERA wyd. PWN Psychologia współczesna

Witam,
chciałabym Państwu polecić książkę "Efekt Lucyfera" Philipa Zimbardo. Jest ona niezmiernie ciekawą pracą naukową wybitnego amerykańskiego profesora psychologii w Stanford University. Tym przedmiotem z pewnością zainteresują się osoby studiujące psychologię, a także osoby, których po prostu ciekawi taka tematyka. Książka jest napisana w bardzo przystępny sposób. rok wydania: 2008, wydawnictwo: PWN, oprawa: miękka
Książka jest używana, a jej stan jest bardzo dobry.
opis książki:
" Efekt Lucyfera to jedna z najważniejszych prac nurtu psychologii dobra i zła. Autor prezentuje analizę eksperymentu stanfordzkiego i wykazuje ścisły związek z tym, co później wydarzyło się w więzieniu w Abu Ghraib. Przedstawia mechanizmy, które czynią ze zwykłego człowieka oprawcę lub ofiarę systemu. Zimbardo poszukuje wyjaśnienia dla stwierdzonych zależności, odwołując się do dotychczasowych badań nad jednostkowymi postawami (poczucie władzy, konformizm i posłuszeństwo) oraz oddziaływaniami szerszego środowiska społecznego (odindywidualizowanie, odczłowieczenie i znieczulica).Książkę zamyka rozdział na temat oporu wobec niepożądanych nacisków społecznych i analiza postawy heroicznej, którą autor uważa za remedium na grożące nam z różnych stron zło."
"Wymowa książki bardzo daleko wykracza poza ramy samej psychologii. Wydaje się ona lekturą konieczną także dla prawników, pedagogów, socjologów i politologów oraz adeptów tych nauk. Książka jest pierwszą w psychologii światowej tak wszechstronną i kompetentnie napisaną monografią psychologii zła." Książkę można odebrać osobiście, jest również możliwa wysyłka pocztą. O szczegółowe informacje proszę pytać na podany adres mailowy i pod podany numer telefonu. Polecam gorąco!!