NIEMIECKI dla opiekunek/ów i nie tylko- 6tyg. kurs

Dla kogo?
- osoby pełnoletnie (także osoby +50)
- chcące wyjechać do Niemiec – chcące możliwie szybko nabyć/ powtórzyć podstawowe umiejętności komunikatywne
- nie mające do tej pory żadnego kontaktu z niemieckim; mające kontakt dawno temu; mające podstawy, ale nie usystematyzowane; mające problemy w prostej komunikacji
Kiedy?
- planowany początek kolejnej grupy piątek (tj.27. IX) godz. 15.00 – 2 razy w tygodniu po 4h lek. (pn oraz czw godz.15.00-18.15) Jak długo?
- ok. 6tyg
- 50 godz. lek. (12zajęć po 4h lek. + 2h lek. egz. końcowy) – jedne zajęcia to 4h lek. + 15min przerwy Gdzie?
- Gdynia Redłowo (5min pieszo od SKM REDŁOWO i przystanków ZKM STRYJSKA, 10min samochodem od obwodnicy CHWARZNO)
- jasna sala wyposażona w stoły, krzesła i tablicę + dostęp do łazienki i kuchni Jak wyglądają zajęcia?
- informacje przekazywane bezpośrednio do uczestnika, omawiane i ćwiczone na bieżąco i zapisywane na tablicy
- stały schemat: POWTÓRZENIE (tego co było) -> WPROWADZENIE (tego co nowe) -> PRZEĆWICZENIE (aby było zrozumiałe) -> UTRWALENIE (praca domowa)
- bardzo mała grupa w celu jak największej efektywności zajęć i najlepszego kontaktu z każdym z uczestnikiem
Jakie tematy będą na zajęciach?
- m.in. : 1) poprawna wymowa wyrazów
2) formy powitania / pożegnania / grzecznościowe
3) zwroty potrzebne na co dzień (np. gdzie jest …?; nie wiem; na zdrowie; czego Pan potrzebuje?)
4) liczebniki, dni tyg, miesiące, godziny, kolory
5) słownictwo związane z miastem, domem, jedzeniem, ubraniem, częściami ciała, dolegliwościami i chorobami
6) przedstawienie swojego profilu CV
7) budowa zdań twierdzących, przeczących, pytających i rozkazujących
… i wiele różnych czasowników, przymiotników, rzeczowników, przyimków oraz zagadnień, które umożliwią podstawową komunikację. Jaki jest cel kursu?
- jak najszybsze opanowanie podstaw komunikacji – przełamanie blokady mówienia i wyrobienie nawyku poprawnej wymowy
- wprowadzenia i utrwalenie możliwie szerokiego zakresu słownictwa użytkowego
- podniesienie kwalifikacji zawodowych.
Kto prowadzi zajęcia?
Zajęcia prowadzę osobiście – jest to mój własny projekt. Jako dziecko mieszkałem 5lat w Hamburgu i chodziłem tam do szkoły. Nauczaniem zacząłem zajmować się jeszcze w liceum. Od tego czasu minęło trochę czasu (ponad 10lat). W międzyczasie ukończyłem studia dla nauczycieli na UG, a później, także na UG germanistykę. Pracowałem rok w szkole, ok. 7 lat dla różnych firm zajmując się głównie szkoleniami dla branży pielęgniarsko-opiekuńczej. Przez ten okres współpracowałem z ponad 300 osobami (w tym ponad połowa to opiekunki/pielęgniarki). Aktualnie pracuję dla siebie. Jestem praktykiem, lubię to co robię i angażuję się w to. Zaangażowania oczekuję także od uczestników. Jaki jest koszt? – 699zł przy płatności całości (13,98zł /h) lub dwie raty po 400zł (16zł /h)
- materiały w cenie (herbata i kawa też:)
Dlaczego warto? 1) Nauka j. obcego umożliwia człowiekowi dalszy rozwój. Dodatkowy język to także atut w pracy. Rynek niemiecki chętnie przyjmuję opiekunki/ów.
2) Jeśli potraktujesz te zajęcia poważnie jesteś w stanie w ciągu miesiąca opanować to co niektórzy opanowują w rok 3) Cena kursu jest b.atrakcyjna uwzględniając okres trwania / zakres materiału / intensywność / wielkość grupy / kwalifikacje prowadzącego. Min. pensja opiekunki wyjeżdżającej z PL firmą wynosi 800E (3300zł) Netto/ mies. uwzględniając wszelkie koszty. Często są to kwoty 1000 do 1200E. Miesięczny kurs niem stanowi w tym momencie 5dni(!) twojej pracy 4) Starałem się stworzyć warunki do nauki jakich sam bym oczekiwał – tzn. niewielka grupa, dogodny dojazd, żadnych ukrytych kosztów, aktywne zajęcia, a nie wysiedziane nad książką…
5) Dla najlepszych uczestników jestem w stanie zaoferować pomoc w znalezieniu pracy w Niemczech w charakterze opiekuna/ki.
6) Po zakończeniu kursu każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie o przebytym szkoleniu. Jeśli jesteś zainteresowany zajęciami w kolejnej grupie (połowa listopada – godziny do ustalenia w zależności o ilości chętnych) zgłoś się już dziś.