MEW - Mała Elektrownia Wodna - Dom - hale - duża działka - Polanów - z

Budynek mieszkalno-magazynowy o pow. 942,8 m2 położony jest na działce o pow. 4189m2. Powierzchnia mieszkalna znajdująca się na 3 kondygnacjach to 205,4 m2. Na pozostałej części, tj. 732,4m2 znajduje się część magazynowa, maszynownia MEW (Małej Elektrowni Wodnej) oraz kotłownia. Część magazynowo –produkcyjna do kapitalnego remontu. Budynek częściowo podpiwniczony – stropy Kleina. Grube mury, stara, niezwykle solidna konstrukcja zbudowana przez dawnych niemieckich właścicieli. Rok budowy 1925.
Na działce znajdują się wybudowane w 1985 roku dwie hale produkcyjno-handlowe z zapleczem socjalnym, kotłownią i wędzarnią oraz małą chłodnią. Remont dachu w 2006 r.
Powierzchnia całkowita tych obiektów 360 m2. Wysokość hal 3,7 m. Nieruchomość sąsiaduje ze sztucznie spiętrzonym zbiornikiem wodnym zasilanym źródłami z lasu tzw. pierwszą wodą – czystą i idealną dla ryb zimnolubnych (pstrąg). Powierzchnia zbiornika 1,5 ha. Pozwolenie wodno prawne na użytkowanie wody na potrzeby Małej Elektrowni Wodnej ważne do 15.01.2028 r. Wlot wody jazem za pomocą zakopanego rurociągu o średnicy 80 cm. Różnica poziomów między wlotem wody a urządzeniem prądotwórczym 7 m. Przepływ stały 200l/s. Prądnica to w tej chwili pompa, możliwość zamiany na generator lub turbinę ślimakową, co zwiększy wydajność MEW 2,5 krotnie. Jest przygotowany konkretny projekt modernizacji urządzeń MEW z zaprojektowaną turbiną Kaplana. Obecnie moc zainstalowana 0,032 MW, sprawność 30%.
Średnia roczna produkcja energii to około 26 MWh. Nieruchomość położona bezpośrednio przy trasie nr 205 Polanów – Darłowo. Jest to trasa dojazdowa nad morze do Darłówka, Jarosławca i innych nadmorskich miejscowości. Odległość 45 – 50 km. Istnieje możliwość adaptacji nieruchomości na działalność agroturystyczną, gastronomiczną, pensjonat, mieszkania pod wynajem. Dobre miejsce na urządzenie łowiska wędkarskiego, hodowli ryb i/lub narybku.