Książka "Smak świeżych malin” Izabela Sowa

Izabela Sowa – tajemnicza kobieta trzydziestoletnia. Żyje z pisaniny (artykuły, kojące bajki dla spragnionych złudzeń, tłumaczenia, wróżby w chińskich ciasteczkach…) oraz zabawiania studentów opowieściami o magicznej mocy psychologii społecznej. Typowa sowa: większość dnia przesypia ukryta w krakowskich bibliotekach i czytelniach. Budzi się późnym wieczorem i wtedy zaczyna po-tworzyć..
„Smak świeżych malin” to jeden z tomów zamierzonej „owocowej trylogii” Izabeli Sowy, przedstawiającej życie nastolatek, dwudziestolatek i trzydziestolatek w tym pięknym kraju Europy Środkowej, dającym tyle możliwości atrakcyjnym syrenom, obdarzonym przez Naturę i doświadczenie gumowym kręgosłupem, skórą nosorożca oraz łokciami z hartowanej stali.
Jak sama mówi o głównej bohaterce, „Malina nie jest kolejną rodzimą podróbką Bridget Jones czy Ally McBeal, tak jak »Pomysłowy Dobromir« nie jest polską wersją animowaną McGyvera, Jakub Burski -słowiańską doktor Queen, a Smok Wawelski – krakowską Mecha Godziilą. Malina to po prostu malina, a nie polska odmiana owocu kiwi”.
I taka właśnie jest główna bohaterka, ze swoimi lękami, marzeniami i wizją świata ukształtowaną właśnie tu: w krainie bigosu, żurku i salmonelli. Odbiór osobisty lub przesyłka – pocztą polską 4 zł lub kurierem DPD 14zł – po przedpłacie. Możliwość wysłania za pobraniem – wówczas koszt rośnie o 3 zł.