Komiks Kajko i Kokosz Szkoła latania Janusz Christa

Sprzedam komiks pt.: „Kajko i Kokosz – Szkoła latania”
Komiks stworzył Janusz Christa, a został wydany przez Wydawnictwo Jupi Direct w Warszawie. Pochodzi z serii wydawniczej „Kajko i Kokosz” i posiada 36 stron oraz miękką okładkę, a jego wymiary to ok. 21 cm (szerokość) na ok. 30 cm (wysokość). Ogólny stan egzemplarza oceniamy jako dobry / minus dobry – podniszczona okładka i grzbiet, str. 1/2 ma urwany dolny i górny róg kartki, przyrdzewiałe zszywki od których przybrudziły się kartki, okazjonalne przybrudzenia, ostatnia strona i okładka porysowana kredką, okładka odpadła od górnej zszywki, podwinięte i zabrudzone rogi kartek. Komiks nie posiada określonego dokładnie roku wydania. „Kajko i Kokosz – najpopularniejszy komiks Janusza Christy.
Bohaterami komiksu są tytułowi Kajko i Kokosz, dwaj słowiańscy wojowie, mieszkający w grodzie kasztelana Mirmiła. Ich głównymi wrogami są Zbójcerze pod komendą Hegemona i jego zastępcy Kaprala. Do innych ważnych bohaterów komiksu należą żona Mirmiła, Lubawa, mały smok Miluś, czarownica Jaga i jej mąż – zbój Łamignat, oraz ciamajdowaty zbójcerz Oferma.
Główni bohaterowie pojawili się już wcześniej w twórczości Janusza Christy w serii Kajtek i Koko, nie były to jednak ściśle te same postacie. Chociaż wyglądały i nazywały się podobnie, to jednak były osadzone w współczesnych realiach i byli marynarzami.
Pierwszy pasek z ich przygodami ukazał się w Wieczorze Wybrzeża w 1972 r. (komiksy Złote prosię (zmienione na Złoty puchar); potem Szranki i konkury i Woje Mirmiła). Wkrótce autor przeszedł do Świata Młodych. Jedna historia ukazała się w magazynie Relax, dwie kolejne zostały od razu wydrukowane w formie albumowej. Kolejne albumy wydawano do roku 1990. Niedługo później twórca przestał rysować ze względu na pogarszający się stan zdrowia. W lutym 2003 r. wydawnictwo Egmont Polska rozpoczęło reedycję serii.”
Fragment opisu pochodzącego z wikipedia.org "„Kajko i Kokosz” to legendarny polski komiks, który przed laty prawdziwym szturmem zdobył miliony czytelników. Niepowtarzalne przygody, znakomite, barwne postacie i arcyzabawne dialogi zapewniają prawdziwą radość z czytania i oglądania każdego z czternastu powstałych zeszytów.
„Szkoła Latania” inicjuje cykl wydawniczy, w ramach którego ukażą się wszystkie części „Kajka i Kokosza”. Życząc przyjemnego czytania czujemy się w obowiązku ostrzec czytelników:
Uwaga! Częsty kontakt z „Kajkiem i Kokoszem” trwale poprawia humor."
Opis pochodzi z okładki Możliwy odbiór osobisty lub wysyłka pocztą polską (nie wysyłam za pobraniem).