Jodi Picoult - Jesień Cudów

Tytuł: Jesień Cudów Autor: Jodi Picoult Gatunek: powieść Stron: 422 Stan: bardzo dobry, raz przeczytana, jak ktoś wnikliwie popatrzy to widać, że okładka lekko pognieciona w kilku miejscach, na dole – pewnie od tego, że inne książki się o nią ocierały, ale można uznać, że to dodaje książce charakteru.
Opis: Mariah przyłapuje męża z inną kobietą i wpada w depresję, a jej córka Faith – świadek zdarzenia – zaczyna zwierzać się wyimaginowanej przyjaciółce. Początkowo Mariah lekceważy te rozmowy, jednak kiedy Faith dokonuje kolejnych cudownych uzdrowień, a na jej dłoniach pojawiają się stygmaty, zadaje sobie pytanie, czy córce istotnie nie objawia się Bóg. Wieść rozchodzi się błyskawicznie – Mariah i Faith wbrew własnej woli stają się bohaterkami medialnego cyrku. Rozwój sytuacji nieuchronnie prowadzi do destabilizacji rodziny dręczonej przez media, lekarzy oraz posiadaczy jedynych słusznych prawd.
Opinie: "Kolejna świetnie napisana powieść pani Picoult, trzymająca niezmiennie w napięciu, skłaniająca do refleksji i z niejednoznacznym zakończeniem… – a to lubię:) W książkach tej autorki cenię nie tylko doskonały warsztat pisarski, ale i rzetelność w przedstawianiu konkretnego problemu. Widać, że do napisania każdej książki pisarka przygotowuje się bardzo szczegółowo, prezentując czytelnikowi różne punkty widzenia na temat, który dominuje w utworze. Tym razem to kwestia wiary w czynienie cudów, objawienia i stygmaty. Mamy tu zatem i stanowisko zatwardziałego ateisty, i duchownych (zarówno chrześcijańskich jak i żydowskich). Poznajemy też reakcje lekarzy, prawników oraz przeciętnych ludzi, którzy dowiadują się o nadprzyrodzonych zdolnościach małej bohaterki z mediów. I wreszcie przeżywamy rodzinny dramat wraz z najważniejszymi postaciami – tymi, których dotyczy problem. Dodatkowym, bardzo ciekawym motywem jest w powieści kwestia wizerunku Boga i sposobów jego interpretacji" "To niezwykle wzruszająca historia rozpadającej się pod wpływem zdrady rodziny. Nagle Mariah, staje się samotną matką z ogromnym bagażem z przeszłości. Siedem lat wcześniej po pierwszej zdradzie męża, która wychodzi na światło dzienne, popada w głęboki stan depresji ze skłonnościami samobójczymi. Mąż zamyka ją w zakładzie zamkniętym. Kiedy Colin od nich odchodzi do nowej żony, mała Faith zaczyna rozmawiać z Bogiem, pojawiają się również stygmaty. Czy to możliwe? Czy po prostu dziewczynka próbuje zwrócić na siebie uwagę? Czy potrafi uzdrawiać? Jak matka i córka mają dalej żyć, biorąc pod uwagę fakt, iż pod ich domem koczują dziennikarze, ludzie wyczekujący cudu, i przeróżne formacje religijne, z którymi dotychczas nie miały do czynienia? Pomimo i tak już ciężkiej sytuacji, sytuację zaognia pozew ojca o nadanie mu praw nad małą Faith. Jak to wszystko się potoczy? Dość ciekawie przedstawiony jest sam proces. "
Cena detaliczna: 29,90 zł – ja sprzedaje za 20 zł – ewentualnie do negocjacji. Możliwa wysyłka przy sprzedaży przez Allegro.