Ilustrowany Atlas Świata - Świat Książki

Atlas został opracowany w całości przez redaktorów Świata Książki. Jest to aktualna i przyjazna czytelnikowi publikacja, przygotowana pod kątem oczekiwań odbiorców w Polsce, a nie jak to się często spotyka tłumaczenie kolejnego atlasu obcojęzycznego.
Oprócz szczegółowej kartografii zawiera znakomite fotografie ze wszystkich zakątków kuli ziemskiej z interesującymi komentarzami i przystępnie zredagowane teksty zawierające zarówno informacje podstawowe, jak i ciekawostki – dzięki temu jest on doskonałą pomocą dydaktyczną, ale stanowi także nieocenione źródło wiedzy wykraczającej poza tradycyjne ujęcie szkolne.
Czytelnik znajdzie tu osobny, 34-stronicowy rozdział poświęcony Polsce, leksykon wszystkich państw świata, terytoriów niesamodzielnych i zależnych, a także jednostek administracyjnych o nieustalonym statusie (Abchazja, Cypr Północny, Kosowo, Somaliland etc.). Atrakcyjnym dodatkiem mogą być również minitablice geograficzne oraz rekordy Ziemi (najwyższe góry, najdłuższe rzeki, największe jeziora, rekordy klimatyczne etc.). Atrakcyjna forma graficzna, przejrzysty układ stron, dopracowane mapy oraz duże fotografie sprawiają, że jest to interesujące propozycja na rynku atlasów geograficznych.