Gitara klasyczna Alhambra 2C - 3/4

ALHAMBRA 2C – oryginał + FUTERAŁ hiszpańska gitara klasyczna 3/4 Dane techniczne:
• Rozmiar: 3/4
• Płyta przednia: lity czerwony cedr
• Boczki i tył: mahoń
• Gryf: mahoń
• Podstrunica: palisander indyjski
• Maszynki: niklowane Tak o NIEJ piszą fachowcy:
Alhambra to hiszpańska manufaktura, która słynie z produkcji instrumentów najwyższej jakości.
Model 2C w całości wykonany został z litego drewna, co oczywiście przekłada się na przepiękne, ciepłe i pełne brzmienie. Wszystkie elementy dopracowane zostały w najmniejszym szczególe, a użyte drewno jest staranie selekcjonowane i odpowiednio sezonowane. Ważną cechą gitary jest niesamowity komfort gry, który docenią nawet najbardziej wymagający muzycy. Całości dopełnia elegancki, klasyczny wygląd. Alhambra to klasa sama w sobie. Z powodzeniem konkuruje z modelami lutniczymi. To o niej WIEM ja:
W początkującym muzyku potrafi rozbudzić miłość na całe życie a swoim brzmieniem i komfortem gry zachwyci nawet najbardziej wymagających gitarzystów.
Dodatkowym atutem jest to, że gitarka jest ograna i przez 2 lata nabrała jeszcze głębszego i szlachetniejszego brzmienia. Niesamowita moc a zarazem delikatność dźwięku ujmie największego twardziela. Ten egzemplarz został osobiście wybrany, sprawdzony i zakupiony w Mundimusica Garijo w Madrycie w 2011r Towarzyszyła mi przez 2 lata na wszystkich koncertach i nigdy mnie nie zawiodła. Z bólem serca zamieniam ją na gitarę pełnowymiarową jednak nadal pozostaje wierna marce i będzie to ALHAMBRA.
Rozmiar 3/4 jest idealny dla dzieci do ok.14 lat lub osób niewysokich a ja już trochę urosłam. Gitarka była używana przez dwa lata więc nie jest wolna od drobnych zarysowań i trzech malutkich odpryśnięć lakieru, które widać na zdjęciach.
Z tyłu główki jest pęknięcie lakieru (nie drewna), lecz nie jest to wada, która powoduje jakikolwiek uszczerbek na „zdrowiu” gitary. Pęknięcie jest niezmienne od prawie dwóch lat i w żaden sposób nie wpływa na jakość dźwięku.  Do gitarki dodaje ocieplany futerał Mundimusica Garijo