Antyk Pianino koncertowe Julius Blüthner nr72524

Pianino koncertowe świetnie grające w dobre ręce sprzedam Zabytkowe ponad 100 letnie pianino niemieckiej firmy Julius Bluthner. Pianino wyprodukowane w Lipsku o numerze seryjnym 72524 .
Pianino w kolorze czarnym o wymiarach 135 cm ( wysokość ), 40 cm ( szerokość z pełnowymiarową klawiaturą ( 8 oktaw ), dwoma pedałami ( działającymi ) znajduje się w stanie dobrym lecz ze względu na upływający czas wymaga renowacjii ( politura, zarysowania, ubytki w dolnej części słupków. Stan płyty rezonansowej,trzonków młotkowych, widełek oceniam na bardzo dobry. Wyszpanowane struny płyty głównej sprawiają iż okaz posiada dobitną barwę dzwiękową. Jest twarde i stabilne w akustyce. Oczywiście wymaga profesjonalnego dostrojenia.. Stan klawiszy określam jako dobry +. Większość klawiszy posiada przebarwienia ze względu na wiek. Natomiast żaden z klawiszy nie jest uszkodzony ( dotyczy to zarówno klawiszy czarnych i białych ). Istnieje możliwość sprawdzenia instrumentu w katalogu Bluthnera na stronie głównej i określenia jego wieku poprzez zamieszczoną tam tabelkę numeracyjną. Przed przystąpieniem do transakcjii lub jakichkolwiek pytań proszę o telefon lub kontakt drogą mailową.
Rarytas znajduje się w miejscowości Mysłowice ( woj. śląskie ). Odbiór tylko i wyłącznie osobisty z własnym transportem. Dodam iż pianino stoi na parterze kamienicy, dostęp do drogi ładunkowej wynosi 30 metrów.